• Wpisów: 334
  • Średnio co: 6 dni
  • Ostatni wpis: 2 dni temu, 18:04
  • Licznik odwiedzin: 31 727 / 2289 dni
 
malablondyneczkaaa
 

Tym razem bajka dla dzieci wlasnego autorstwa :)


„Nasionko”

  To był słoneczny dzień, a dokładniej taki, w który pewien kupiec przemierzał polną drogę. Wiózł nasiona na dwór króla Ludwika V. Nie były to zwykłe nasiona, ale wyjątkowe i bardzo, bardzo rzadko spotykane.
-Hurra ! Jedziemy na dwór królewski !- cieszyły się nasiona.
Tylko jedno z nich było niezadowolone.
- Ja wcale nie chcę tam jechać! Kiedy wyrosną z nas kwiaty, nadworni ogrodnicy utną naszą delikatną łodygę i wstawią do królewskiego wazonu, żeby król zawsze mógł nas oglądać. Długo nie wytrzymamy w wazonach i zwiędniemy. Wtedy wyrzucą nas na śmietnik i zapomną. Nie chcę takiego życia! Chcę być wolny i żyć jak inne polne kwiaty!- wykrzyknęło nasionko.
-Żyć jak polne kwiaty? Przecież to hańba żyć ze zwykłymi chwastami! Tyś chyba głupi!! - odzywały się głosy.
-Polne kwiaty są mądrzejsze i piękniejsze od was wszystkich!- krzyknęło oburzone nasionko, poturlało się po podłodze i wypadło z wozu na łąkę. Jeszcze przez chwilę widziało oddalający się wóz kupiecki, po czym zostało same.

  Minęło kilka dni. Wiatr przykrył je swym podmuchem i już wkrótce wyrósł z niego piękny kwiat. Miał rozłożyste jasno-różowe płatki i cieniutką, zieloną łodygę. Wszystkie polne kwiaty podziwiały go i pytały skąd taki piękny, ale on był zbyt skromny, żeby przyznać się do swojego pochodzenia. Chciał być zwyczajny i nie wyróżniać niczym. Kiedy siadały na nim pszczoły, osy, motyle zachęcał, żeby odwiedzały tez inne kwiaty. Właśnie za te skromność kochały go lilie, maki, dzwonki, mlecze i inne rośliny.

KRAKGRAF_Oferta_NasionkoSC_NAWOZY.jpg


zabawy na podlodze :D
IMG_20190718_193358 — kopia.jpg

sroda.godzina 16:16

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.